Bartis Attila lesz a 45. Térey-ösztöndíjas, miután az előző jelölt politikai okokból nem kért belőle
Bartók Imre író többek között Demeter Szilárd személyét kifogásolva utasította vissza az ösztöndíjat, és az ezzel járó tekintélyes összeget.
Bartók Imre író többek között Demeter Szilárd személyét kifogásolva utasította vissza az ösztöndíjat, és az ezzel járó tekintélyes összeget.
Az ösztöndíjat összesen negyvenöt alkotónak ítélték oda, de van, aki nem kér belőle.
Az elméletileg az előadó-művészeti szervezeteknek járó keretből folyósított összegből az összes magyar független színház működését meg lehetne oldani.
Azt írják, 2015 és 2017 között nem volt biztosított a közpénzek felhasználásának átláthatósága.
Teljes egészében olvasható az az előterjesztés, ami szerint Demeter Szilárdnak, a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatójának alaposan megnőne a hatásköre.
A Sziget és a Sas-hegy után a Petőfi Irodalmi Múzeumot is felkereste.
A Petőfi Irodalmi Múzeum volt vezetője azt mondja, ha a távozása nyitotta meg a lehetőséget a Petőfi Irodalmi Múzeum nagy arányú támogatása előtt, akkor már-már szívesen lesz áldozat.
Többen kiléptek a Szlovákiai Magyar Írók Társaságából.
Hogy majd elmondhassa a gyerekeinek: „ezekkel nem érintkeztem, nem szívtam egy levegőt”. A Népszavának adott interjúban korszakhatárnak nevezte Térey János halálát.
Mindenki a maga bőrét menti vagy vastagítja. A többi néma csend.
A kompromisszumkészek maradhatnak: így épül a kormányközeli irodalomtámogatás.
„Szakmai programjának végrehajtásához” 17 milliárd forintot kap a következő három évben a Petőfi Irodalmi Múzeum.
Országút címmel kulturális és közéleti kéthetilapot indítanának a Petőfi Irodalmi Múzeum alá betagolva, a „legjobb szakemberekre” bízott új médium – közpénzből – évi 300 millió forintba kerülne – derül ki a hvg.hu birtokába került kormányzati előterjesztésből. Az állami díjak kiosztásába is bevonnák a „nemzeti jelentőségű erőközponttá” emelt múzeumot, amely a könyvpiaci folyamatokba is beszállna, de az Emmi javaslata szerint hazánknak egy saját nemzetközi irodalmi fesztiválra is szüksége lenne. A nagyszabású fejlesztést azzal magyarázzák, hogy a gazdaság már stabil, jöhet a kultúra.
A jövőben nyugodtan politizáljon, "álljon bele az európai és magyar értékek védelmébe" a Petőfi Irodalmi Múzeum, amelyet nemzeti jelentőségű irodalmi erőközponttá kell fejleszteni – ezt irányozza elő a hvg.hu birtokába került kormányzati előterjesztés. Az Emmi titkos javaslata ösztöndíjat és képzést biztosítana a "magyar érdekeket szem előtt tartó" újságíróknak, a pezsgőbb kulturális élet érdekében előírná a támogatott szerzők kötelező fellépését, és szakítana az "író ír írónak” elitista gyakorlatával. Milliárdokat szánnak arra, hogy az irodalmi múzeum "a magyar mátrix kiemelt és vonzó erőterévé" váljon, az ingatlana pedig az írószövetségek és a kultúra centrális székhelyévé.
Demeter Szilárd, a PIM új igazgatója erősebbnek bizonyult Fekete Péter államtitkárnál: az ő múzeumában lesz béremelés, a többinek csak ígérgetnek.
Konkrétan új területekre merészkedik a Petőfi Irodalmi Múzeum: Petőfi Sándor halálának helyszínét vizsgálná át régészeti módszerekkel a Hadtörténeti Múzeummal karöltve.
Demeter Szilárd a Petőfi Irodalmi Múzeum körül centralizálná a magyar irodalmi életet, többek között egy irodalmi ügynökséggel. Megszüntetné az irodalmi élet budapesti koncentrálódását, és kimondottan a magyar olvasókat megcélzó írókat támogatná közpénzzel.